Pokud máte zájem o získání hypotéky na bydlení, připravte se na dlouhý kolotoč vyřizování, který ale v závěru stojí za to. V principu známe klasickou hypotéku, americkou hypotéku a hypotéku bez dokládání příjmu – http://hypoteky-srovnani.eu/equi-hypoteka-bez-dolozeni-prijmu-od-raiffeisenbank/.
Pokud splníte podmínky dané státem pro podporu lidí mladší generace, můžete ke klasické hypotéce získat i státní zvýhodnění a bonus a díky tomu ušetřit další peníze, což je poměrně výhodné a rozhodně to stojí za delší vyřizování.
Běžná hypotéka na bydlení je dlouhodobý úvěr se splatností až do 30 let. Jako záruku za úvěr banka požaduje zastavení kupované nebo stavěné nemovitosti ve prospěch banky. Při stavění domu je čerpání úvěru postupné a jako záruka je rozestavěná stavba. K získání úvěru potřebujete doložit příjem a mít dostatečnou výšku měsíčního příjmu, alespoň 15 000 Kč. Úroková sazba je 4 až 6 procent, banka Vám půjčí většinou do 80 % hodnoty nemovitosti.
Doporučujem vám hypotéku od mBank, která vás přesvědčí svoji výhodností.
Pokud máte do 35 let v době podání žádosti o úvěr a zároveň splníte i další podmínky, tak můžete získat hypotéku se státním příspěvkem pro mladé. Ten znamená, že prvních 5 let splácení platíte o 3 % menší úrok než byste platili běžně.
Pro získání musíte kromě věku mít i příjem do 1,3 násobku průměrné mzdy pokud žádáte sám případně do 2,6 násobku pokud jste dva žadatelé. Hypotéka se poskytuje do výše 1 500 000 Kč, ale jen do 70 % hodnoty nemovitosti.
Americká hypotéka na bydlení je spíše bezúčelové spotřebním úvěrem se založením bytu či domu, protože sice získáte podobné parametry jako při běžné hypotéce, ale peníze můžete použít na něco jiného než koupi či postavení bydlení.
Pro ty, kteří mají problém s doložením dostatečně velkého příjmu bance, je určena hypotéka bez dokládání příjmu. Při hypotéce dostane ale pouze do 50% z hodnoty zastavené nemovitosti a při vyšším úroku až od 8 procent.